08-12-2016

Zmiana systemu refundacji na aparaty słuchowe !!!

Szanowni pacjenci !

Obecny system refundacji, który aktualnie jest dość korzystny dla pacjentów, zostanie zmieniony do końca roku 2017. Jeżeli zamierzają Państwo zakupić aparaty słuchowe, dla siebie, czy też członków swojej rodziny, szczególnie dzieci, zachęcamy do skorzystania z obecnego systemu refundacji.

Obecnie osoba dorosła otrzymuje refundację na jeden aparat sluchoowy w wysokości 700 zł, natomiast dziecko i osoby do 25 roku życia 2000 zł na jeden aparat słuchowy.

Nowy system refundacyjny przygotowywany obecnie przez rząd , zakłada zniesienie obecnych refundacji i wprowadzenie bardzo niekorzystnych zmian dla pacjentów z niedosłuchem, przynosząc tym samym spadek jakości usług w dopasowaniu aparatów słuchowych.

Dodatkowo minister zdrowia będzie umieszczał na liście aparatów refundowanych tylko konkretne modele, czyli zmniejszy się wybór aparatów słuchowych dostępnych na refundację, a sama wartość refundacji spadnie o połowę przy czym na tym etapie przewidywana jest taka sama refundacja dla osób dorosłych i dzieci. Refundacja będzie wynosiła maksymalnie około 300 zł.

Obecny projekt ustawy refundacyjnej może oczywiście ulec zmianie, ale nie należy oczekiwać że zmiany będą daleko idące.

Obecny system refundacyjny działał łącznie z drugim takim systemem, zaopatrywanym w środki finansowe PFRON, gdzie o drugą refundację mogą się ubiegać osoby z orzeczeniem niepełnosprawności. Ten system również będzie zmieniony i pierwsze informacje jakie do nas docierają, nie są również optymistyczne dla osób niepełnosprawnych.

Obecne refundacje będą przyznawane do końca czerwca 2017 roku, natomiast realizowane do końca grudnia 2017.

Zachęcamy do skorzystania z dużego wyboru  aparatów słuchowych które oferowane sa do tej pory. W styczniu 2018 roku, dobre aparaty słuchowe będzie można zakupić jedynie z własnych środków i bez refundacji.

Jako firma Otosonica będziemy starać się zminimalizować negatywne skutki daleko idących zmian w prawie, stosując nowe produkty finansowe, które w przypadku braku urządzeń refundowanych, pozwolą Państwu na dostęp do produktów wysokiej jakości za przystępną cenę, podnosząc tym samym standard obslugi w naszej placowce, na jeszcze wyższy poziom.

 

z serdecznymi pozdrowieniami

Magda i Tomasz Szutko

Otosonica

... do usłyszenia jeden krok