24-07-2018

Badanie funkcji komórek słuchowych już teraz w Otosonica

Szanowni pacjenci !

 

Informujemy że od teraz w naszym gabinecie, można wykonać badanie Otoemisji Akustycznej DPOAE, które wprost wskazuje na dobre funcjonowanie komórek słuchowych zewnętrznych w ślimaku ucha wewnętrznego.

Jest to badanie nieinwazyjne, które może zostać wykonane nawet u noworodka. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Sprawdź słuch swój lub swego dziecka.

Każde dziecko w Polsce, badanie takie ma wykonywane tuż po urodzeniu, dzięki wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zakupiła sprzęt do polskich szpitalu. Czasami jednak zdarza się, że badanie to nie wychodzi prawidłowo, ponieważ nowo narodzone dziecko ma zatkany kanał słuchowy zewnętrzny, lub też zapalenie ucha środkowego.

W takiej sytuacji rodzice mogą dostać informacje, że dziecko nie słyszy, co prowadzi do stresowych sytuacji. Zazwyczaj na kolejne badanie w szpitalu długo się czeka, a rodzice chcą wiedzieć od razu, czy ich dziecko ma zdrowy słuch czy nie.

Od teraz właśnie takie badanie można wykonać w naszym ośrodku. Trwa krótko, a wynik drukowany jest wprost po badaniu. Zapraszamy na ul. Sienkiewicza 5 w Bydgoszczy, gdzie w spokojnej atmosferze, dowiedzą się Państwo czy Wasz maluch dobrze słyszy.

Dodatkowo badanie to zalecane jest u osób z szumami usznymi, aby stwierdzić, czy to nieprzyjemne zjawisko związane jest ze stanem naszego słuchu. W tym przypadku badanie wykonywane jest w formie rozszerzonej, żeby zbadań niemalże cały zakres dźwięków słyszalnych z zakresu audiometrii.

Badanie to jest w pełni bezpieczne i obiektywne- nie potrzebujemy współpracy pacjenta, aby otrzymać prawidłowy wynik

Zadzwoń już dziś aby umówić się na wizytę: 52 / 332 56 24

Chesz dowiedzieć się więcej, wejdź tutaj DPOAE

 

do usłyszenia

Zespół Otosonica