Rodzaje systemów wspomagających słyszenie/ akcesoria do aparatów słuchowych


Akcesoria, to wszystko czego potrzebujesz do swoich aparatów słuchowych, aby żyć pełnią życia.Dla każdego powyższe zdanie może mieć zupełnie inne znaczenie. Dlatego przeczytaj informacje poniżej- dowiesz się czego Ty potrzebujesz.


 

Dyskretne aparaty słuchowe

 

SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE SŁYSZENIE


ROGER

 

System Roger, jest jedynym cyfrowym urządzeniem wspomagającym słyszenie, który  w pełni zastąpił tzw. systemy FM.

Roger składa się z nadajnika (urządzenie wyposażone w mikrofon) oraz odbiornika (odbiorników). Przekazuje sygnały w tzw. paczkach (sygnały są zakodowane cyfrowo) do odbiorników, które są zintegrowane z aparatami słuchowymi Phonak. Odbiorniki mogą być też dołączone do aparatów słuchowych innych producentów za pomocą specjalnych przejściówek (tzw. bucików audio). Istnieją też odbiorniki, które przekazują sygnały poprzez tzw. cewkę indukcyjną, dzięki czemu można go zastosować niemalże do każdego urządzenia. System Roger ma też komunikacje z telefonem komórkowym za pomocą funkcji bluetooth. Samo przekazywanie dźwięku do aparatów słuchowych odbywa się dzięki specjalnie zaprojektowanemu przez firmę Phonak protokołowi cyfrowemu i odbywa się to jednocześnie w trzech odrębnych kanałach przekazu.

System Roger może posiadać różne typy mikrofonów, które mogą się łączyć z kilkunastoma odbiornikami razem. Co oznacza, że jeżeli mamy klasę dzieci niedosłyszących, nauczyciel może mieć jeden  mikrofon, a każde dziecko posiadające odbiornik usłyszy głos nauczyciela w tym samym czasie bez zakłóceń. Jest to jedyny tak zaawansowany system  wspomagający słyszenie na rynku.

Urządzenie do wspomagania słabego słuchu Rodzina pen

 

Urządzenie do wspomagania słabego słuchu Roger Table MIC

 

ROGER FOCUS


System Roger FOCUS - przyjaciel dzieci i dorosłych z centralnymi zaburzeniami słuchu.

Jeżeli Twoje dziecko uzyskało diagnozę centralnych zaburzeń słuchu, czyli  nie ma klasycznego niedosłuchu w sensie spostrzegania dźwięku, ale a duże problemy ze skupieniem uwagi na lekcji i rozumieniem nauczyciela, Roger Focus jest rozwiązaniem, które pomoże Twojemu dziecku.

W tej sytuacji nie stosujemy aparatów słuchowych. Odbiorniki są umieszczone w obudowie podobnej do aparatu słuchowego. Nie mamy tu klasycznego wzmocnienia dźwięku, tylko przekazanie go do ucha Twojego dziecka, na normalnym poziomie głośności, niezależnie od odległości, hałasu otoczenia czy też złej akustyki w klasie szkolnej,

Rozwiązanie te nadają się świetnie dla osób dorosłych, które próbują odzyskać mowę po udarach.

 

Urządzenie do wspomagania słabego słuchu rOGER FOCUS

 

Zdalne mikrofony bluetooth

Mikrofon Bluetooth

Mikrofony działające w technologii bluetooth  2,4 Gz. W zasadzie każdy producent aparatów słuchowych ma takie akcesorium, o ile posiada w swoim portfolio aparaty z łącznością MFI ( made for Iphone). Mikrofon przypinany jest do ubrania, lub wieszany na szyi osoby mówiącej i nie potrzebuje odbiornika. Nadaje bezpośrednio do aparatu słuchowego pacjenta. Jest to duży plus, ponieważ urządzenie jest bardzo lekki i małe. Mikrofon taki działa maksymalnie w odległości 20 metrów, przy czym jest bardziej podatny na zakłócenia wraz z odległością oraz w przypadku masywnych przeszkód pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem. Mikrofony tego typu są znacznie tańsze niż klasyczny system wspomagający słyszenie. Mikrofon posiada również funkcję rozmowy telefonicznej, czyli przekazuje rozmowę z dowolnego telefonu do aparatu słuchowego.


 

Przystawki TV

 


TV connector

Przystawka telewizyjna umożliwiająca przesłanie dźwięku stereo z TV, komputera, lub dowolnego źródła dźwięku do aparatów słuchowych pacjenta. Przekaz sygnału działa do 10 metrów. Jeżeli Twoja kuchnia znajduje się dalej niż ta odległość, sygnał z TV zostanie przerwany, ale pojawi się automatycznie jak wrócisz do salonu. Głośność swojego telewizora wyregulujesz za pomocą aparatów słuchowych ,  lub aplikacji telefonicznej, nie zmieniając głośności ogólnej na jaką został ustawiony TV dla osoby dobrze słyszącej.


 

Najprostrze akcesorium do aparatu słuchowego

 

PILOT

Za pomocą pilota mogą Państwo dokonać na aparacie słuchowym podobnych regulacji jak na telewizorze. Możemy zrobić głośniej i ciszej, zmienić program słyszenia, lub wprowadzić aparat w stan wyciszenia ( przydatne np. przy zdejmowaniu aparatów słuchowych).

Jak się Państwo dowiedzą z zakładki o aplikacjach telefonicznych, podobnych regulacji możemy dokonać poprzez nasz telefon komórkowy, jeżeli tylko aparat słuchowy współpracuje z telefonem.

Urządzenie do nagrywania LO Siemens

Elektroniczny osuszacz do aparatów słuchowych


Jeżeli chcesz zabezpieczyć swoje aparaty słuchowe przed wilgocią, idealnym i najbardziej wydajnym rozwiązaniem jest elektroniczny osuszacz z zasilaniem . Podłącz go na kilka godzin i rano już wiesz, że Twój aparat słuchowy zadziała.