16-05-2019

Szanowni Państwo

Miło jest nam poinformować, że od kwietnia 2019 rozpoczęsliśmy  obsługę dzieci niedosłyszących w zakresie dopasowania aparatów słuchowych dla małych dzieci w wieku od 0 do 4 lat.

Dopasowanie aparatów odbywa się pod kontrolą lekarza audiologa Pani Dr Marii Dreli, która na codzień diagnozuje małych pacjentów w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy.

W związku z powyższym już wkrótce poznają Państwo szczegóły obsługi małych pacjentów.

Juz teraz zapraszamy do naszego gabinetu , rodziców dzieci niedosłyszących z całego województwa i nie tylko, aby uzykać informację na ten temat.

Obsługa dzieci  jest kolejnym krokiem w rozwoju naszego ośrodka, gdzie już od kilku miesiący przeprowadzamy również badania słuchu u noworodków.

Rozwój naszej placówki jest możliwy tylko i wyłącznie dzięki Państwu, naszym pacjentom, którzy obdarzają nas ogromnym zaufaniem, za co dziekujemy.

Szczegóły juz wkrótce...

do uszłyszenia

Magda i Tomasz Szutko

16-04-2019
Życzy Zespół Otosonica

15-10-2018

Szanowni Państwo

Od wielu lat, cieszymy się za każdym razem, kiedy dostajemy pozytywne opinie. Ostatnio zauważyliśmy opinie o nas, którą rodzina pacjentki dodała poza naszą strona internetową. Bardzo dziekujemy.

Zachęcamy do zapoznania się z wpisem i odwiedzania naszego gabinetu, gdzie od wielu lat wykonujemy zaawansowaną diagnostykę słuchu, również dla małych dzieci, dopasowujemy aparaty słuchowe, prowadzimy terapię szumów usznych oraz chronimy słuch na wiele sposobów.

 

do usłyszenia

Zespół Otosonica

 

24-07-2018

Szanowni pacjenci !

 

Informujemy że od teraz w naszym gabinecie, można wykonać badanie Otoemisji Akustycznej DPOAE, które wprost wskazuje na dobre funcjonowanie komórek słuchowych zewnętrznych w ślimaku ucha wewnętrznego.

Jest to badanie nieinwazyjne, które może zostać wykonane nawet u noworodka. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Sprawdź słuch swój lub swego dziecka.

09-10-2017

Szanowni Pacjenci

 

Praca nad systemem refundacji aparatów słuchowych zostały opóźniowe. Należy się spodziewać że do końca drugiego kwartału 2018, system refundacyjny będzie działał na starych zasadach.

Będziemy Państwa informować na bieżąco o nowych zmianach.

do usłyszenia

Zespół Otosonica

08-12-2016

Szanowni pacjenci !

Obecny system refundacji, który aktualnie jest dość korzystny dla pacjentów, zostanie zmieniony do końca roku 2017. Jeżeli zamierzają Państwo zakupić aparaty słuchowe, dla siebie, czy też członków swojej rodziny, szczególnie dzieci, zachęcamy do skorzystania z obecnego systemu refundacji.

Obecnie osoba dorosła otrzymuje refundację na jeden aparat sluchoowy w wysokości 700 zł, natomiast dziecko i osoby do 25 roku życia 2000 zł na jeden aparat słuchowy.

Nowy system refundacyjny przygotowywany obecnie przez rząd , zakłada zniesienie obecnych refundacji i wprowadzenie bardzo niekorzystnych zmian dla pacjentów z niedosłuchem, przynosząc tym samym spadek jakości usług w dopasowaniu aparatów słuchowych.

06-05-2016

Szanowni Pacjenci

Już teraz baterie do aparatów słuchowych można zakupić u nas w cenie 2 zł za sztukę.

promocja trwa do odwołania

 

Zapraszamy

Magda i Tomasz Szutko

25-03-2016

Szanowni Państwo

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, życzymy wszystkim radosnych chwil spędzonych w gronie rodzinnym, dużo spokoju Ducha oraz wszelkiej pomyślności

Wesołego Alleluja życzy Otosonica

właściciele i pracownicy

Otosonica

03-03-2016

Dziś z okazji Światowego Dnia Słuchu gościliśmy TVP Bydgoszcz w naszym ośrodku. Zapraszamy do obejrzenia reportażu.

 

 

02-03-2016

Szanowni Pacjenci

Przypominamy że 3 Marca, jest Światowym Dniem Słuchu. Jest to dzień wyznaczony przez WHO
( Światową Organizację Zdrowia), który ma nam przypominać, jak ważny jest ten narząd. Słyszeć to znaczy tworzyć przyjaźnie, słyszeć to znaczy rozumieć, słyszeć to znaczy wiedzieć... słyszeć to znaczy żyć.
Świętujmy ten dzień razem.

24-02-2016

Szanowni Pacjenci

 

Zachęcamy do obejrzenia odcinka programu Na Zdrowie na TVP Bydgoszcz, gdzie specjaliści z dziedziny audiologii i otolaryngologii, wypowiadają się na temat niedosłuchu i mozliwości jego leczenia.

Bydgoscy lekarze w programie na Zdrowie TVP Bydgoszcz ( Dr j. Mierzwiński, Dr M. Drela)

do usłyszenia

zespół Otosonica

09-01-2016

Szanowni Państwo !

W nowym roku 2016 życzymy Państwu samych sukcesów.

Z nami mogą Państwo osiągnąć więcej w kwestii słuchu. Już dziś zapraszamy na diagnostyczne badania słuchu. Już teraz możemy powiedzieć, że w Nowym Roku pojawią się nowe typy jeszcze bardziej doskonałych aparatów słuchowych, dzięki którym zaoferujemy naszym Pacjentom nowe możliwości słyszenia.

Zaufało nam już tysiące pacjentów i wiemy o tym że podnosząc ciągle jakość naszych usług i nasze kwalifikacje, zyskamy w Państwa oczach jeszcze lepszą opinię.

Pozdrawiamy serdecznie

 

Magda i Tomasz Szutko

22-12-2015

 

Życzymy wszystkim naszym pacjentom ciepłych, przepełninych radością i zyczliwością Świąt Bożego Narodzenia !!! Świąteczna niespodzianka specjalnie dla Państwa, po kliknięciu poniższego obrazka :)

 

Zespół Otosonica

23-07-2015

 

W dniu dzisiejszym w naszym ośrodku badalliśmy niedosłyszących sportowców, którzy biorą udział w 9. Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Osób Niesłyszących.

Była świetna atmosfera, a na koniec pamiątkowe zdjęcie.

9. Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Osób Niesłyszących_Otosonica

Powodzenia koledzy !

Magda i Tomasz Szutko

02-03-2015

3 Marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Słuchu, który został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Eurpejskie Stowarzyszenie Protetyków Słuchu (AEA) włączyło się w obchody tego dnia, starając się wskazywać na konieczność odbywania profilaktycznych badań słuchu, jako części profilaktyki zdrowia.

W tym roku zaczyna się Kampania Społeczna w krajach europejskich, które mają swoich przedstawicieli w AEA. Takim stowarzyszeniem w Polsce jest Polskie Stwowarzyszeni Protetyków Słuchu ( PSPS).

11-02-2015

Szanowni Pacjenci !

Chcąc sprostać Państwa wymaganiom co do nowych technologii, wprowadziliśmy kolejnego producenta aparatów słuchowych do swojej oferty, duńską firmę ReSound.

 

 

29-01-2015

Szanowni Państwo  !

Mamy pierwszy miesiąc nowego roku już za sobą. Nowy rok, to nowe możliwości ! Każdy producent aparatów słuchowych, wprowadza nowe    produkty do swojego portfolio i ten rok jest również wyjątkowy.

Pojawiaja się nowe aparaty słuchowe, które posiadają łączność bezprzewodową z telefonami komórkowymi, pojawiają się nowe technologie,
które będą wspierały osoby niedosłyszące, powodując że mowa będzie coraz wyraźniejsza, a hałas coraz mniej dokuczliwy.

13-01-2014

Szanowni Państwo !

W styczniu 2014 roku uległy przepisy dotyczące refundacji na aparaty słuchowe. Według nowego rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia każda osoba posiadająca obustronny niedosłuch, będzie mogła starać się o refundację na oboje uszu i będzie ona wyższa niż do tej pory ( przy pewnym kryterium wielkości niedosłuchu).

Dzieci i osoby do 26 roku życia mogą starać się o refundajce raz na trzy lata.

Szczegóły dostępne są w zakładce refundacje.

 

Zespół Otosonica

12-02-2013

Szanowni Państwo !

Starając się ułatwić dostępność naszych usług, wprowadziliśmy dla naszych pacjentów możliwość płatności kartą ( również zbliżeniową).

 

Zapraszamy do korzystania z tej formy płatności, jeżeli będzie to dla Państwa wygodniejsze.

Magda i Tomasz Szutko

27-01-2013

Szanowni pacjenci !

W dzisiejszych czasach wszystko można kupić przez internet. Nie wszystko jednak kupione przez internet (np: przez allegro) okazuje się tym czego oczekiwaliśmy. Jedną z takich rzeczy jest również aparat słuchowy. Każde tego typu urządzenie należy dostroić do niedosłuchu indywidualnie. Taka czynność może być przeprowadzona tylko przez protetyka słuchu. U nas dostroją państwo swój używany aparat słuchowy i otrzymają indywidualną poradę. W celu poznania szczegółów zadzwoń.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

KONTAKT : ul. H. Sienkiewicza 5, Bydgoszcz. tel. 52/ 332-56-24

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Zalecamy jednak indywidualne dopasowanie i dobór  aparatu słuchowego w naszym gabinecie.

* Czy wiesz że aparat słuchowy można kupić na Raty 0% ? Naprawdę warto !

13-12-2012

 

Zanim zakupisz aparat słuchowy porównaj nasze usługi z usługami innych punktów protetycznych.


Aparat słuchowy w naszym ośrodku jest dobrany zawsze z największą starannością.

Ponadto posiadamy na miejscu aparaty pięciu renomowanych producentów. Każdy może wybrać sobie właściwe rozwiązanie w zależności od potrzeb i w odpowiedniej dla siebie cenie. Realizujemy refundacje NFZ i ze środków PFRON ( MOPS). Jedyne co ewentualnie Państwo tracą to trochę czasu, natomiast zysk może być bezcenny. Obsłużą Państwa profesjonalni protetycy słuchu. Mamy bezpłatny parking dla pacjentów przed budynkiem.

Nie czekaj, zadzwoń aby umówić się na wizytę.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

KONTAKT : ul. H. Sienkiewicza 5, Bydgoszcz. tel. 52/ 332-56-24

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 
* Czy wiesz że aparat słuchowy możesz kupić na Raty 0% ? Warto skorzystać !
17-07-2012

Szanowni Państwo !

Po przeczytaniu artykułu w Gazecie Wyborczej, pomyśleliśmy że jest to informacja z którą należy się podzielić z wszystkimi.

Jeżeli martwią się Państwo o prawidłowy rozwój mowy u swoich pociech, zachęcamy do lektury artykułu :

 

" Milczenie nie jest złotem"

12-06-2012


Zobacz więcej na Facebook'u :)
08-05-2012

Nie wiesz co  ZROBIĆ W PRZYPADKU OTRZYMANIA  ZLECENIA (REFUNDACJI) NFZ NA APARAT SŁUCHOWY ? 

 Przyjedź na ul. Sienkiewicza 5 lub zadzwoń pod numer
52/ 332-56-24
, aby dowiedzieć się wszystkiego na ten temat.

U NAS ZAPARKUJESZ BEZ PROBLEMU !!!

24-04-2012

Szanowni Państwo !

Chcieliśmy przypomnieć o możliwości odbycia wizyty domowej u pacjenta

05-04-2012
Życzymy Pańswtu radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy oraz mokrego, ale ciepłego Śmingusa Dyngusa !!!
08-03-2012
W Święto Kobiet życzymy wszystkim Paniom wszystkiego najlepszego !
17-02-2012
Jeżeli nie byli Państwo jeszcze na ul. Sienkiewicza 5, zapraszamy serdecznie. W lutym wprowadziliśmy pewne zmiany, które umilą pobyt w naszym ośrodku.
19-01-2012

Szanowni Państwo !

Zawiadamiamy, że w Piątek 20.01.2012, nasza placówka będzie nieczynna.

Osoby zainteresowane kontaktem, prosimy o telefon w poniedziałek

 

Za utrudnienia przepraszamy

Tomasz Szutko

09-01-2012
Nie możliwe ? Sprawdź.
05-01-2012
Życzymy Państwu wszystkiego najlepszego, dużo radości oraz pomyślności w Nowym Roku 2012 !!!
05-12-2011

Grudniowa promocja!

W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, każdemu pacjentowi zakupującemu aparat słuchowy w bieżącym miesiącu, wręczamy prezent...

07-11-2011

Szanowni Państwo!

W dziedzinie protetyki słuchu, jak już wskazywaliśmy wcześniej, trudno jest przedstawić wiodącego producenta aparatów słuchowych. Każdy z nich ma w swoim portfolio bardzo duży wybór aparatów słuchowych. Chcąc zapewnić naszym pacjentom swobodny wybór w trakcie dopasowania aparatów słuchowych, wprowadziliśmy dwóch nowych partnerów.

02-11-2011
Zapraszamy do skorzystania ze specjalnej promocji w listopadzie 2011 !

Specjalnie dla naszych pacjentów co miesiąc mamy nowe propozycje. Przejdź dalej aby dowiedzieć się więcej !
18-10-2011
RATY 0% na aparat słuchowy !

Specjalnie dla naszych pacjentów wprowadziliśmy dogodny system ratalny.
01-10-2011

Jesień to pora roku dość kapryśna. Bardzo często właśnie w tym okresie zapadamy na przeziębienia, które przy braku odpowiedniego leczenia, powodują różne powikłania, np: zapalenie ucha środkowego.

Nasza oferta w październiku i listopadzie jest właśnie skierowana do osób dorosłych i dzieci z podobnymi problemami.

 

01-10-2011
Zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej oferty w październiku. Każda osoba znajdzie coś dla siebie.
15-09-2011
Jeżeli chcesz skutecznie chronić Twój słuch, pomyśl o zakupieniu indywidualnie dobranych ochronników.
29-08-2011

Szanowni Państwo !

 

W radiowej "Trójce" została przeprowadzona akcja "Nie trać słuchu", która odbyła się pod patronatem prof. Henryka Skarżyńskiego.

22-08-2011

Monika Szymanek- piękna dziewczyna, która reprezentowała Polskę na międzynarodowym konkursie osób niedosłyszących ma już swoją stronę internetową.

26-07-2011

Na zaproszenie firmy Otosonica, do Bydgoszczy w sobotę 30.07.2011 przyjeżdża tzw. Słuchobus. Wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy i okolic będą mogli bezpłatnie wykonać sobie badanie słuchu.

06-06-2011


Szanowni Państwo,

siedziba naszej firmy położona jest na ul. Sienkiewicza. Wybierając to miejsce, chcieliśmy ułatwić Państwu dostęp do świadczeń. Dojazd do nas jest bardzo łatwy, zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. Na miejscu można zaparkować bezpłatnie. Oprócz miejsc parkingowych na terenie ośrodka, istnieją trzy miejsca przed brama wjazdową, za które również nie muszą Państwo płacić.  Dla osób lubiących spacery , polecamy przystanek naprzeciw Opery Nova, skąd bardzo łatwo można do nas dotrzeć spacerując wzdłuż Brdy ulicą Marcinkowskiego.