Ceny obiektywnych badań słuchu ABR ( BERA / ASSR)

OBIEKTYWNE BADANIA SŁUCHU ABR


 

    ∇    ABR TRZASK :

a. 250 zł - gabinet
b. 350 zł- w domu pacjenta + koszty dojazdu *

__________________

       ABR 4 F ( 500/ 1000 / 2000 / 4000 Hz)

a. 400 zł - gabinet
b. 550 zł- w domu pacjenta + koszty dojazdu *

__________________

    ∇  ASSR :

a. 300 zł - gabinet
b. 450 zł- w domu pacjenta + koszty dojazdu *

__________________

     ABR TRZASK +ASSR:

a. 400 zł - gabinet
b. 550 zł- w domu pacjenta + koszty dojazdu *

__________________

     ABR 4 F  + ASSR :

a. 550 zł - gabinet
b. 750 zł- w domu pacjenta + koszty dojazdu *

__________________

 

* koszty dojazdu: 1 zł brutto za 1 km, liczone jak dojazd w obie strony; np. odległość z Bydgoszczy do miejsca docelowego wynosi 50 km - pacjent płaci 1zł x 50 km x 2  = 100 zł.

Wyniki badań dostarczane są najpóźniej w ciągu 1 tygodnia od wykonania badań. W cenę wliczone jest wykonanie otoskopii ucha. Przed wykonaniem badań w domu pacjenta wymagane jest wpłacenie zaliczki w wysokości 200 zł wartości wykonywanego badania + koszty dojazdu w obie strony (według wzoru powyżej). W przypadku wykonywania badań w gabinecie zaliczka wynosi 100 zł.

Wykonanie badania ABR dla przewodnictwa kostnego wymaga dodatkowej opłaty 100 zł, dodanej do całkowitego kosztu badania.

Rozpoczęcie którego kolwiek z badań obiektywnych ABR/ASSR wymaga posiadania pozytywnego wyniku badania tympanometrii – TYMP typ A. Istnieje możliwość wykonania tego badania w trakcie wizyty Pacjenta z opłatą według aktualnego cennika badań.

W momencie braku możliwości wykonania badania (dziecko nie śpi, uszy zatkane woskowiną, zbyt duży hałas w mieszkaniu, nieprawidłowy wynik tympanometrii) zaliczki wpłacone przez Pacjenta wraz z opłatą za dojazd (jeżeli dotyczy) stanowią opłatę za przygotowanie do badań i nie są zwracane.