Koronawirus

Infomacje na temat Koronawirusa

Szanowni Państwo


Informujemy że w związku z wytycznymi rządu związanymi z epidemią, wprowadzamy nowe zasady funkcjonowania w naszej placówce.

Wizyty odbywają się w taki sposób, aby w danym gabinecie na wizycie znajdował się maksymalnie jeden pacjent, bądź też pacjent z osobą towarzyszącą. W trakcie wizyt personel będzie Państwa obsługiwał w maseczkach ochronnych.


Zalecamy aby każdy pacjent przed  wejściem do gabinetu włożył  maseczkę ochronną. Jeżeli nie mają Państwo swojej maseczki, proszę poprosić personel o wydanie tych akcesoriów .


W Otosonica pracując z pacjentami, zawsze stosujemy ochronę w postaci dezynfekcji sprzętu oraz dla określonych procedur, np. przy pobraniu odlewu z ucha, dodatkową ochronę w postaci rękawiczek jednorazowych.

Tym niemniej aktualny okres wymaga wytężonej uwagi odnośnie ochrony zdrowia, dlatego zwiększyliśmy częstotliwość dezynfekcji i wietrzenia pomieszczeń, a także mogą się Państwo spotkać z przypadkami, kiedy rękawiczki ochronne będą częściej stosowane w przypadku innych czynności, np. badań słuchu, ze względu na bezpieczeństwo pacjentów oraz naszych pracowników.

Jak Państwo wiedzą najlepszą ochroną przez wirusami, jest częste mycie dłoni.

Po wejściu do gabinetu po prawej stronie znajduje się pojemnik z płynem do dezynfekcji. Prosimy o użycie go każdorazowo przed skorzystaniem z poczekalni.

Klucz do toalety, gdzie mogą Państwo umyć ręce, znajduje się w poczekalni. Proszę poprosić personel o wydanie klucza.

 


 


Informujemy ponadto , że w okresie podatności na Koronawirusa nie świadczymy wizyt domowych.

Osoby które chcą zaopatrzyć się w akcesoria do aparatów słuchowych, baterie itd. mogą zgłosić się do naszego punktu osobiście, aczkolwiek na Państwa życzenie możemy również wysłać takie akcesoria na Państwa adres domowy, po wcześniejszym zamówieniu mailowym lub telefonicznym. Realizacja takiego zamówienia, jest możliwa wyłącznie dla naszych stałych pacjentów, którzy zakupili aparaty słuchowe w Otosonica.


Prosimy również Państwa o pomoc w zachowaniu należytej ostrożności w następujący sposób:

1. Jeżeli ktoś z Państwa w ostatnim okresie przebywał w miejscach narażonych na rozprzestrzenianie się wirusa, prosimy o odwołanie wizyty lub przełożenie jej na późniejszy okres.

2. Jeżeli pacjent jest chory, ma kaszel , katar lub inne dolegliwości, prosimy również o odwołanie lub przełożenie wizyty.

3. W Otosonica każdy pacjent jest umawiany na konkretną godzinę. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie się na wizytę najwcześniej 5 minuty przed czasem, lub o wskazanym czasie, aby ograniczyć ilość osób przebywających jednorazowo w poczekalni.

4. Dodatkowo, jeżeli są Państwo umówieni na wizytę z dzieckiem, proszę aby małym pacjentom towarzyszyła wyłącznie jedna osoba dorosła, z wyżej wymienionych powodów. Ta sama prośba dotyczy innych osób towarzyszących, które przywiozą do nas pacjenta dorosłego, który nie może samodzielnie dotrzeć do gabinetu.


W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy również o kontakt , pod standardowym numerem telefonu 52/ 332 56 24..


Jednocześnie informujemy, że wszelkie aktualne informacje na temat epidemii znajdą Państwo na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/koronawirus

Mapę zarażeń koronawirusem w Polsce mogą Państwo znaleźć pod adresem: Mapa Koronawirusa

Wszystkie zasady postępowania w okresie epidemii Koronowirusa aktualizowane w jednej w jednej zakładce - aktualne wytyczne dla ludności

 


Z poważeniem

Magdalena i Tomasz Szutko