Koronawirus

Infomacje na temat Koronawirusa

Szanowni Państwo


Informujemy że w związku z wytycznymi rządu z dnia 25.03.2020 r., które nakazują ograniczenie  poruszania się poza miejscem zamieszkania, wprowadzamy nowe zasady funkcjonowania w naszej placówce.

Do dnia 27.03.2020 r. przyjmujemy tylko pacjentów, aktualnie zarejestrowanych, zachowując wszelkie niezbędne środki ostrożności opisane poniżej. Ponadto wizyty odbywają się w taki sposób, aby w gabinecie na wizycie znajdował się maksymalnie jeden pacjent, bądź też pacjent z osobą towarzyszącą.

Wprowadzamy zasadę półgodzinnych przerw pomiędzy wizytami pacjentów. Co oznacza, że jeżeli aktualny pacjent kończy wizytę i wychodzi z gabinetu, kolejny może być umówiony dopiero za pół godziny. Jest do niezbędne do wykonania odpowiedniej dezynfekcji i wietrzenia pomieszczeń.

Jeżeli ktokolwiek z Państwa chciałby zgłosić się do naszego gabinetu poza listą zarejestrowanych pacjentów, w jakiejkolwiek sprawie, prosimy o wcześniejszy telefon, abyśmy mogli ustalić dogodny termin państwa przyjazdu. W takich sytuacjach zalecana również wizyta wyłącznie jednej osoby. Osoby towarzyszące proszone są o pozostanie na zewnątrz, czy też w swoim środku lokomocji.

Od dnia 30.03.2020 r. (poniedziałek), w gabinecie Otosonica będziemy pełnili naprzemienne dyżury, co oznacza że nie pracujemy w pełnym składzie , ale mogą Państwo do nas zadzwonić i omówić swój problem, a następnie ustalić sposób jego rozwiązania. Wizyty pacjentów w gabinecie nadal będą możliwe , jednak tylko i wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym. Dotyczy to również pacjentów, którzy chcą zakupić baterie i środki czystości do aparatów słuchowych.

Ponadto w przypadku wizyty w naszym gabinecie pozostają aktualne zasady opisane poniżej, które ustaliliśmy dwa tygodnie wcześniej.


Bardzo prosimy o przeczytanie wszystkich informacji poniżej.  

W Otosonica pracując z pacjentami, zawsze stosujemy ochronę w postaci dezynfekcji sprzętu oraz dla określonych procedur, np. przy pobraniu odlewu z ucha, dodatkową ochronę w postaci rękawiczek jednorazowych.

Tym niemniej aktualny okres wymaga wytężonej uwagi odnośnie ochrony zdrowia, dlatego zwiększyliśmy częstotliwość dezynfekcji ( np. przecierania klamek) i wietrzenia pomieszczeń, a także mogą się Państwo spotkać z przypadkami, kiedy rękawiczki ochronne będą częściej stosowane w przypadku innych czynności, np. badań słuchu, ze względu na bezpieczeństwo pacjentów oraz naszych pracowników.

Jak Państwo wiedzą najlepszą ochroną przez wirusami, jest częste mycie dłoni. Zalecamy aby każda osoba przed wizytą w naszym gabinecie skorzystała z naszej łazienki/ toalety , w celu umycia rąk (WC  znajduje się przed wejściem do gabinetu po lewej stronie). Na ścianie wywiesiliśmy instrukcję w jaki sposób najskuteczniej myć ręce.  Podajnik mydła można nacisnąć łokciem. Mydło którego Państwo użyją, jest antybakteryjne. Znajdą tam Państwo również rękawiczki jednorazowe oraz płyn do dezynfekcji. Rękawiczki mogą używane zarówno podczas pobytu w łazience, jak i po dezynfekcji rąk w trakcie wizyty. W przypadku chęci użycia rękawiczek w trakcie wizyty, prosimy o wyrzucenie rękawiczek użytych w łazience i założenie drugich na wizytę.  Informujemy, że w najbliższym okresie, do odwołania pomieszczenie to nie będzie zamykane na klucz od strony zewnętrznej.

 

Informujemy ponadto , że w okresie podatności na Koronawirusa nie świadczymy wizyt domowych.

Osoby które chcą zaopatrzyć się w akcesoria do aparatów słuchowych, baterie itd. mogą zgłosić się do naszego punktu osobiście, aczkolwiek na Państwa życzenie możemy również wysłać takie akcesoria na Państwa adres domowy, po wcześniejszym zamówieniu mailowym lub telefonicznym. Realizacja takiego zamówienia, jest możliwa wyłącznie dla naszych stałych pacjentów, którzy zakupili aparaty słuchowe w Otosonica.

Prosimy również Państwa o pomoc w zachowaniu należytej ostrożności w następujący sposób:

1. Jeżeli ktoś z Państwa w ostatnim okresie przebywał w Państwach narażonych na rozprzestrzenianie się wirusa, prosimy o odwołanie wizyty lub przełożenie jej na późniejszy okres. To samo dotyczy osób które mogły mieć styczność z osobami zarażonymi w Polsce.

2. Jeżeli pacjent jest chory, ma kaszel , katar lub inne dolegliwości, prosimy również o odwołanie lub przełożenie wizyty.

3. W Otosonica każdy pacjent jest umawiany na konkretną godzinę. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie się na wizytę najwcześniej 2 minuty przed czasem, lub o wskazanym czasie, aby ograniczyć ilość osób przebywających jednorazowo w poczekalni.

4. Dodatkowo, jeżeli są Państwo umówieni na wizytę z dzieckiem, proszę aby małym pacjentom towarzyszyła wyłącznie jedna osoba dorosła, z wyżej wymienionych powodów. Ta sama prośba dotyczy innych osób towarzyszących, które przywiozą do nas pacjenta dorosłego, który nie może samodzielnie dotrzeć do gabinetu.


W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy również o kontakt , pod standardowym numerem telefonu 52/ 332 56 24.


Jednocześnie informujemy, że wszelkie aktualne informacje na temat epidemii znajdą Państwo na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/koronawirus

Mapę zarażeń koronawirusem w Polsce mogą Państwo znaleźć pod adresem: Mapa Koronawirusa

Wszystkie zasady postępowania w okresie epidemii Koronowirusa aktualizowane w jednej w jednej zakładce - aktualne wytyczne dla ludności

Aktualizacja wytycznych postępowania w okresie Koronowirusa z dnia 31.03.2020 r. - kliknij tutaj


Z poważeniem

Magdalena i Tomasz Szutko