O nas

Obsługa osób niedosłyszących w zakresie diagnostyki,rehabilitacji oraz ochrony słuchu

Jesteśmy entuzjastycznie nastawionymi do życia protetykami słuchu, dla których obsługa osób niedosłyszących to nie tylko zawód i obowiązek, ale również przyjemność.

obsługa osób niedosłyszących nie mus być nudna

Pomagamy pacjentom niedosłyszącym od 2000 r. , wykorzystując wiedzę zdobytą w Instytucie Akustyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Niedosłuch zazwyczaj kojarzy się z czymś bardzo nieprzyjemnym. Chociaż problem ze słuchem występuje u 20% polskiego społeczeństwa, to nadal jest to temat tabu.
Chcielibyśmy przełamać ten opór, mówiąc wprost o możliwościach jakie w dzisiejszych czasach daje nam rozwój medycyny i techniki. Obsługa osób niedosłyszących w dzisiejszych czasach daje nowe możliwości diagnostyczne i rehabilitacyjne.

Przede wszystkim należy powiedzieć że niedosłuch nie zawsze kończy się noszeniem aparatu słuchowego. Wczesne wykrycie i zdiagnozowanie tego problemu wielokrotnie daje nam szanse na całkowity powrót do zdrowia.

Dlatego w ośrodku Otosonica wykonujemy podstawowe oraz diagnostyczne badania słuchu słuchu dostosowane do wieku i potrzeb pacjenta. Dzieci w wieku od 3 roku życia badamy tzw.  audiometrią zabawową, gdzie uzyskujemy wiarygodny wynik badania słuchu, w trakcie zabawy z dzieckiem.

Jeżeli po wykonaniu badania okaże się że jest to niedosłuch który można wyleczyć na drodze medycznej, skierujemy Państwa do lekarza laryngologa z gotowymi wynikami badań, co przyśpieszy proces leczenia.

Co jednak w przypadku trwałego niedosłuchu ? W takiej sytuacji doradzimy Państwu najlepszą drogę postępowania i wyjaśnimy wszystkie aspekty związane z dopasowaniem i wyborem aparatu słuchowego.

W naszej praktyce posługujemy się wysokiej klasy sprzętem diagnostycznym, zarówno przy wykonywaniu badań słuchu jak i precyzyjnym dopasowaniu aparatów słuchowych.

W przypadku osób które cierpią na szumy uszne, tzw Tinnitus, prowadzimy terapię szumów usznych metodą habituacji TRT.

Ponadto jesteśmy w stanie pomóc również w ochronie słuchu, wykonując indywidualne ochronniki słuchu, czy też wkładki przeciw-wodne dla pływaków, lub osób po zabiegach ucha środkowego.

obsługa osób niedosłysząch nie musi być nudna

Każda osoba która zetknęła się z rynkiem usług medycznych, zdaje sobie sprawę że jakość usług i sprzętu medycznego może się różnić. Zachęcamy do odwiedzenia ośrodka Otosonica, a wcześniej do zapoznania się z opiniami o nas w internecie. Być może słyszeli Państwo o nas już wcześniej od swoich przyjaciół lub rodziny ? Jeżeli tak, to zapewniamy że po wyjściu od nas będą Państwo również dobrze mówić o Otosonica.

Będziemy zaszczyceni jeżeli zwiążą się Państwo z nami na stałe, ponieważ świadczymy tak szeroki zakres usług, że każdy członek rodziny może z nich skorzystać. Zapraszamy do zapoznania się z tym kim jesteśmy i w jaki sposób pracujemy. Wierzymy w to że po przeczytaniu informacji o nas po lewej stronie, wyrażą Państwo chęć zbadania u nas Państwa pociech, seniorów, a także znajdą Państwo rozwiązania związane z ochroną słuchu jak i terapią szumów usznych, które pozwolą przynieść ulgę członkom Państwa rodzin oraz rodzin Państwa przyjaciół.

Zapraszamy do punktu Otosonica, gdzie postaramy się rozwiać Państwa obawy i rozwiązać problemy ze słuchem.

…do usłyszenia

Magda i Tomasz Szutko